2. - Италия
  3. Торино и Интер не се победиха в зрелище (ВИДЕО)

Торино и Интер не се победиха в зрелище (ВИДЕО)

Джо Харт направи ужасяваща грешка, но изкупи вината си

Торино и Интер завършиха 2:2 в силно вълнуващ двубой, с който бе открит 29-ият кръг на италианската Серия А.

Нерадзурите бяха във форма. В последните си два мача те вкараха 12 гола, като разбиха Аталанта със 7:1 и се приближиха до топ 3.

Интер нямаше загуба като гост на Торино от февруари 1994 г. насам. Оттогава натрупаха 9 победи и 2 равенства.

Грешка на Джо Харт позволи на Интер да открие в 27-ата минута, като Джофри Кондогбия вкара втория си гол със синьо-черната фланелка. А най-интересното от цялата работа е, че и двата са във вратата на Торо.

Даниеле Базели изравни в 33-ата минута с глава при корнер.

Торино започна силно второто полувреме. Великолепна възможност се откри за домакините в 56-ата минута, но Ханданович спаси Интер при опита на Андреа Белоти, а Емилиано Морети прати във висините при добавката.

Ганаецът Афри Акуа не остави шансове на Ханданович с фалцов удар в 60-ата минута, с което бе материализиран натискът на домакините.

Джо Харт извади удар под гредата преди Антонио Кандрева да изравни от малък ъгъл секунди по-късно. Тогава Харт увисна.

Вратарят, който е собственост на Манчестър Сити, спаси силен шут на Едер под гредата, а Интер потърси крайния успех. В последната минута Перишич имаше страхотен шанс от воле, но атрактивното му изпълнение не сполучи.

Интер (55 точки) остава 5-и и в зоната на Лига Европа. Торино (40 точки) се нарежда 10-и.