3. Страхотен Божинов донесе победата на Парма над Сиена с 1:0, "дуковете" вече са 5-и в Италия

Българският нападател на Парма Валери Божинов се превърна в герой за своя тим, след като вкара победния гол в мача срещу Сиена, който бе спечелен от "дуковете" с минималното 1:0. Това стана в двубой от 8-ия кръг на Серия "А".

Божинов започна като титуляр за Парма и остана на терена до 64-ата минута, когато бе заменен от юношата на Милан Алберто Палоски.

Божи бе точен в 6-ата минута, когато се измъкна по линията на засадата от отбраната на гостите и с плътен удар с десния крак остави безпомощен стража на Сиена Курчи за 1:0.

Гостите от Сиена останаха с човек по-малко в 33-ата минута, когато с директен червен картон бе изгонен Микеле Фини.

Божи започна много силно мача и след гола си, имаше шанс да вкара в 31-ата минута, но топката не срещна очертанията на вратата на гостите.

През второто полувреме темпото на игра спадна и съвсем логично последваха и смени. Треньорът на "дуковете" Франческо Гуидолин даде шанс на юношата на Милан Алберто Палоски, който смени Божинов в 64-ата минута.

След този мач, Парма заема 5-ото място в класирането в Серия "А" с актив от 14 точки, 5 точки зад лидера Интер.