3. Специя се отдалечи от изпадащите с втора поредна победа в Италия (СНИМКИ)

Специя се отдалечи от изпадащите с втора поредна победа в Италия (СНИМКИ)

Отборът на Андрей Гълъбинов изглежда готов да се бори за оставането си в Серия А

Специя, част от който е и родният нападател Андрей Гълъбинов, постигна втора поредна победа в Серия А, след като при домакинството си от 17-ия кръг победи Сампдория с 2:1.

Само преди четири дни черно-белите подчиниха и Наполи като гост със същия резултат.

Гълъбинов беше част от групата за мача за пръв път от три месеца, но не влезе в игра.

Срещата започна добре за Специя и още в 20-та минута Клаудио Терци отбеляза с глава, след като Чабо го намери с отличен пас.

Само четири минути по-късно обаче Дория изравни. Якуб Янкто подаде към Кандрева, който непокрит в наказателното поле преодоля стража на домакините.

След час игра Специя стигна до дузпа, след като Томазо Побега беше фаулиран в наказателното поле. Зад топката застана Нзола, който беше безпогрешен срещу Аудеро - 2:1.

С успеха си Специя събра 17 точки и вече е 14-ти - на пет точки от опасната зона. Сампдория пък падна до 11-то място с 20 пункта.