3. След Лече, отборът на Болоня също унизи Ювентус (видео)

След Лече, отборът на Болоня също унизи Ювентус (видео)

Марко ди Вайо тотално помрачи настроението в торинския колос

Италианският гранд Ювентус допусна втора поредна загуба в Серия "А".

След като в миналия кръг торинци отстъпиха при визитата си на Лече с 0:2, сега те загубиха у дома от Болоня със същия резултат.

Домакините от Юве направиха много слаб мач и донякъде закономерно не успяха да вземат нищо от него.

Единственото чисто положение през първото полувреме бе дело на Винченцо Якуинта, който нацели гредата в 45-ата минута и по този начин изпусна добра възможност да изведе своя тим напред в резултата.

Второто полувреме бе на приливи и отливи, но с тази разлика, че гостите успяха да се възползват максимално от възможностите, които се откриха пред тях.

В 49-ата минута Марко ди Вайо успя да открие резултата в срещата, след като засече дълъг извеждащ пас към него и прати топката във вратата на Сторари.

В 66-ата минута отново той бе точен, за да оформи крайното 2:0 в срещата, като тази победа със сигурност не бе от графата "лесни" за домакините.

Това е петото поражение на клуба в рамките на последния един месец.

След този двубой "Старата госпожа" заема 7-ото място в класирането с актив от 41 точки, докато Болоня е на 9-ата позиция с 38 точки.

ЮВЕНТУС - БОЛОНЯ 0:2
0:1 Ди Вайо 49'
0:2 Ди Вайо 66'

ЮВЕНТУС: Сторари, Григера (70 - Пепе), Барцали, Киелини, Бонучи, Красич, Мело, Маркизио, Мартинес (46 - Дел Пиеро), Матри, Якуинта (46 - Тони)

БОЛОНЯ: Вивиано, Еспозито (32 - Мутарели), Бритос (78 - Черубин), Портанова, Рубин, Касарини, Мудингай, Перес, Деларока, Ди Вайо, Меджиорини (89 - Буше)