2. - Италия
  3. Слаб Юве не можа да победи Болоня, безгрешен Лацио на върха в Италия

Слаб Юве не можа да победи Болоня, безгрешен Лацио на върха в Италия

Якуинта изпусна дузпа за отбора на Луиджи Дел Нери

Тимът на Ювентус не можа да вземе трите точки при гостуването си на Болоня на „Ренатo Дал’Ара”. Гостите дори изпуснаха дузпа през първото полувреме, тъй като Якуинта не можа да вкара 11-метровия наказателен удар, отсъден в 33-та минута на мача.

Отборът на Лацио пък продължава чудесното си представяне на старта на шампионата. „Римските орли” надвиха с 2:1 Каляри и са първи в класирането пред Милан и Интер с 14 точки и мач по-малко. Първо в 22-та минута Флокари даде аванс на домакините, през второто полувреме Маури добави за 2:0. Гостите вкараха почетно попадение чрез Матри в 59-та минута.

Мачът в Болоня започна равностойно, като домакините не позволяваха на Ювентус да се настани в тяхната половина. В 21-та минута лош късмет сполетя Амаури и той трябваше да напусне поради контузия. На негово място влезе Якуинта.

В 33-та минута „бианконерите” получиха право да изпълнят дузпа, но Якуинта, който застана зад топката пропиля чудесния шанс. Само Милош Красич от футболистите на Луиджи дел Нери заслужаваше похвала за играта си, но усилията му не бяха достатъчни торинци да си тръгнат с победа. В 63-та минута на неговото място влезе Алесандро Дел Пиеро, но и той не успя да помогне на Юве да вземат нещо повече от точка.