3. Скучен хикс между Реджина и Палермо 0:0, равенство и между тимовете на Киево и Катаня - 1:1

два от общо 7-те равенства в 24-ия кръг на италианската Серия "А"

Отборите на Реджина и Палермо не успяха да излъчат победител в мача си от 24-ия кръг на италианската Серия „А”, завършвайки наравно 0:0. Мачът се игра на стадион „Оресте Гранило” в Реджина.

Мачът бе равностоен, като отборите не показахапочти нищо по-интересно, като играта се водеше основно в центъра на терена. Двубоят бе изпълнен с единоборства, играта бе разпокъсана от множеството нарушения направени от състезателите на двата отбора.

Така след този мач Реджина остава на дъното със 17 събрани точки, като е на 5 от спасителния бряг. С равенството и след победата на Аталанта, съставът на Палермо падна на 9-о място с 36 спечелни точки.

В друг мач от кръга отборите на Киево и Катаня също не успяха да излъчат победител, завършвайки 1:1, в среща играна на стадион „Марк Антонио Бентегоди” пред около 12000 зрители. Победата бе много важна за състава на домакините, които се намират в зоната на изпадащите.

Двубоят започна с лек домакински натиск, но противно на логиката в 10-тата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа за нарушение в наказателното поле на  Джампиеро Пинци, която бе успешно реализирана от Пабло Ледесма – 0:1. При този резултат дойде и почивката.

През второто полувреме домакините хвърлиха всички сили в опита си да променят развоя на срещата. Темпото на игра обаче бе доста бавно и играта бе накъсвана от множество нарушения. Усилията на Киево бяха възнаградени в добавеното време, когато след центриране на Никола Фрей Джузепе Колучи успя да засече топката с глава и така донесе на точката на веронци.

След този двубой тимът на Катаня заема 14-о място в класирането с 27 точки, а състава на Киево е на предпоследното 19-о място с 20 точки, на 2 от спасителната зона.