2. - Италия
  3. Сасуоло шокира Наполи и излезе втори в Серия А

Сасуоло шокира Наполи и излезе втори в Серия А

Въпреки многото липсващи в състава им, "неровердите" победиха неаполитанците на "Сан Паоло"

Сасуоло победи като гост Наполи в двубой от 6-ия кръг на Серия А с 2:0. Головете реализираха Локатели в 59-ата минута от дузпа и Лопес в края на двубоя.

Наполи създаде чиста ситуация още в 11-ата минута чрез Осимен, който стреля опасно по тревата, но вратарят на гостите се справи. Отново той в 33-ата минута стреля добре, но топката мина над вратата.

Малко по-късно Фабиан Руис също пропусна да се разпише в полза на тима от Неапол. Гостите отвърнаха с удар на Бога в края на полувремето, но вратарят се справи блестящо в удара му.

В 59-ата минута Сасуоло откри след точно изпълнена дузпа от Локатели, която беше потвърдена чрез ВАР. В края на двубоя Манолас вкара топката в мрежата, но гол нямаше поради засада. Виктор Осимен падна в наказателното поле на гостите в добавеното време, но съдията не отсъди наказателен удар.

Точка на спора сложи Лопес с отлична индивидуална атака, оформяйки резултата на 2:0 като преодоля няколко защитници на домакините и не остави шансове на вратаря. След успеха Сасуоло е на второто място с 14 точки, а Наполи е на 5-ото място с 11.