3. Сампдория спря устрема на Милан насред „Сан Сиро” (ВИДЕО)

Сампдория спря устрема на Милан насред „Сан Сиро” (ВИДЕО)

„Росонерите” взеха само точка от домакинството си срещу тима на Синиша Михайлович

Милан взе само точка срещу Сампдория у дома, след като в мач от 30-ия кръг на Серия „А” двата отбора завършиха наравно 1:1.

„Росонерите” бяха по-активният тим през пълните 90 минути, но се намериха изоставащи в резултата след гол на Роберто Сориано в 58-ата минута. Точката за Милан донесе Найджъл де Йонг в 74-тата.

Първото полувреме предложи малко интересни ситуации пред двете врати, освен няколко силни далечни удари. Диего Лопес улови опасен удар на Ето’о, а Ван Хинкел и Черчи стреляха опасно към вратата на Вивиано, но дори не намериха целта.

Малко след почивката Сампдория поведе. Ето’о изведе много умно Сориано сам срещу Лопес с пас между краката на Мексес. Нападателят на гостите остана хладнокръвен и с мощен удар заби топката в долния десен ъгъл на Лопес.

В 74-тата минута Милан изравни. Мексес стреля опасно с глава, но Дънкан изби от голлинията в корнер. След центрирането от ъгловия удар, отбраната на гостите не успя да изчисти добре, Де Йонг отправи красив удар със задна ножица и героят отпреди няколко секунди Дънкан опита да блокира, но след неговата намеса, топката влезе във вратата на Вивиан.

Две минути по-късно Дестро се контузи лошо след сблъсък със Паломбо и бе изнесен на носилка, като бе заменен от Пацини. Друга резерва в тима на Пипо Индзаги – Сусо, можеше да вкара и втори гол за „росонерите”, но ударът му се отби в гредата.

С равенството Милан има 42 точки на осмата позиция, докато Сампдория остава шести с 49.