3. Сампдория не сгреши срещу последния (ВИДЕО)

Сампдория не сгреши срещу последния (ВИДЕО)

Якуб Янкто се отличи с гол и асистенция за тима от Генуа

Сампдория спечели с 3:1 домакинството си на последния в Серия "А" Кротоне. Успехът беше втори поред за тима от Генуа.

Якуб Янкто се отличи с гол и асистенция за Сампдория, Фабио Куалярела също се разписа. Янкто изработи първото попадение в мача, макар и доста случайно. Лоренцо Тонели проби отдясно и центрира към чеха, който в опита си да стреля подаде към Микел Дамсгард, който откри резултата в 26-ата минута.

При второто попадение Дамсгаард получи от Антонио Ла Гумина и подаде на Янкто за 2:0. Гостите получиха и реализираха дузпа за игра с ръка на Оливер Коли и Симеон Нванкво намали.

В 65-ата минута появилият се като резерва Фабио Куалярела намери мрежата. Центриране от корнер беше продължено от Албин Екдал и на задна греда ветеранът не пропусна да накаже калабрийците.