3. Сампдория и Каляри направиха зрелищно 3:3 на „Мараси”

Сампдория и Каляри направиха зрелищно 3:3 на „Мараси”

Сампдория и Каляри завършиха 3:3 в най-атрактивния мач от 33-ия кръг на Серия А. Двубоят на „Мараси” бе много зрелищен за зрителите, като „моряците” поведоха с 2:0, Каляро обърна за 2:3, за да се стигне до спасително попадение на Касано за домакините.

Срещата започна отлично за Самп, а аплаузите в тези минути бяха за 19-годишния юноша на тима Гаудо Марилунго, който вкара два гола и даде отличен аванс на „блучеркатите”. В 26-ата минута Касано качи топката на главата му за 1:0, а в 43-ата Марилунго се разписа отново с глава за 2:0. В началото на втората част гостите от о-в Сардиния се активизираха и в 47-ата минута Алесандро Матри стреля неспасяемо с левия крак за 2:1, а в 67-ата Станкевичус фаулира Андреа Ладзари в пеналта и реферът Гава без колебание посочи бялата точка.

Акуафреска реализира хладнокръвно наказателния удар и върна тима си в мача. Това даде голям импулс на Каляри и в 80-ата минута те доведоха нещата до пълен обрат. Тогава Ладзари центрира към Даниеле Конти, който с глава отбеляза за 2:3 и даде надежди на тифозите на тима, че любимците им ще играят в Европа през есента. За съжаление на тях обаче звездата на домакините Антонио Касано успя да изравни в 86-ата минута, когато с удар в долния десен ъгъл донесе точка за Самп. В добавеното време Делвекио имаше шанс да донесе победа на домакините, но Лупатели спаси.

Така Сампдория остана на 12-а позиция с 41 точки, а Каляри са 7-и с 49, на 3 от Рома.