2. - Италия
  3. Рома възкръсна след 3:0 над Лече

Рома възкръсна след 3:0 над Лече

Тимът на Рома възкръсна след 3:0 над Лече и на практика постигна 7 точки в последните си три мача с което официално кризата в клуба е преминала. Момчетата на Лучано Спалети бяха по-активни през цялата среща и заслужено победиха своя съперник. Първото попадение за "римляните" вкара черногорецът Мирко Вучинич в 11-ата минута, а след него гостите продължиха да атакуват и резултатът не закъсня. Жуан удвои резултата в 38-ата минута и с това донесе нужното спокойствие на своя отбор. През втората част отново Рома доминираше на терена. Франческо Тоти оформи крайното 3:0 и на практика сложи край на интригата в мача с гол в 49-ата минута. След този успех Рома се изкачи на 15-то място в класирането с актив от 14 точки.