3. Рома удари Катания с 4:3 в 7-голов трилър на „Олимпико”

Рома удари Катания с 4:3 в 7-голов трилър на „Олимпико”

Отборът на Рома постигна драматична победа с 4:3 над Катания в среща от 36-ия кръг на италианската Серия „А”. „Вълците” се добраха до победата благодарение на гол в последната минута на ветерана Кристиан Панучи. Зрителите на „Олимпико” станаха свидетели на цели 7 гола и още много, много положения.

Домакините откриха резултата още в 13-ата минута с гол на Симоне Перота, който бе изведен от Мирко Вучинич. Само 2 минути по-късно обаче гостите от Катания изравниха резултата с гол на Тедеско, който се възползва от грешка в отбраната на Рома. След още 2 минути пък „вълците” отново дръпнаха напред в резултата. Перота върна услугата на Вучинич и го изведе на чиста позиция, а черногорецът без проблеми преодоля Козицки за 2:1. В 31-ата минута пък Перота вкара втория си гол в мача с далечен удар и направи резултата 3:1 в полза на домакините.

Това не притесни момчетата на Валтер Дзенга, които успяха отново да изравнят резултата. Първо Маскара върна едно попадение в началото на втората част от пряк свободен удар, а в 72-ата минута японецът Моримото се отскубна от защитата на Рома и прониза Артур за 3:3. По всичко изглеждаше, че срещата ще завърши наравно, но в даденото от съдията продължение ветеранът в отбраната на „вълците” Кристиан Панучи успя да взриви трибуните на „Олимпико”. Бранителят надскочи всички в наказателното поле и отблизо с глава вкара топката в мрежата на Катания за крайното 4:3.

Така с този успех Рома остава на 6-о място с актив от 57 точки, на 4 от Дженоа и на цели 7 от четвъртия Фиорентина. На практика „вълците” няма да играят в Шампионската лига догодина. Катания пък остава 15-и с актив от 40 точки. Сезонът свърши за Валтер Дзенга и компания.

Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)