3. Рома се измъчи срещу Сиена – 1:0

Рома се измъчи срещу Сиена – 1:0

Отборът на Рома постигна минимална победа с 1:0 над тима на Сиена в среща от 25-ия кръг на италианската Серия „А”. Единственото попадение за „вълците” отбеляза бившият футболист на Сиена Родриго Тадей.

Срещата започна с изненадващ натиск на гостите, като още в 3-ата минута Яролим можеше да открие резултата, но ударът му премина встрани от целта. В 14-ата минута отново гостите имаха шанс да отбележат, но този път Галопа не успя да уцели вратата. Натискът на гостите продължи и в 22-та минута Марио Фрик пропусна от изгодна позиция. Едва в 25-ата минута Рома направи първото си по-сериозно положение, при което удар на Баптища бе спасен от вратаря на гостите. Малко по-късно отново бразилецът стреля опасно, този път с глава, но отново вратарят на Сиена спаси. Минута преди края на първата част Макароне стреля опасно, но топката премина встрани от целта.

През второто полувреме Рома заигра далеч по-добре и „вълците” започнаха да редят атака след атака. Първо Риизе, а малко след това Баптища пропуснаха за Рома, преди в 63-ата минута Тадей да забие топката с десния крак в горния десен ъгъл на вратаря на Сиена за 1:0. До края на срещата Сиена упражни тотален натиск, но пропуски за тосканци направиха Макароне, Аморузо и Цунига. Рома пък се прибра в своята половина и разчиташе предимно на контраатаки, като при една от тях в самия край на мача Франческо Тоти можеше да реши всичко с втори гол, но ударът му премина встрани от целта. Така резултатът остана непроменен и Рома се поздрави с успеха.

След тази победа „вълците” вече са на 4-о място с актив от 43 точки, докато Сиена е на 14-а позиция с 27 точки в актива си.