2. - Италия
  3. Рома с минимална домакинска победа над Палермо (видео)

Рома с минимална домакинска победа над Палермо (видео)

Каляри и Наполи не се победиха и запазиха позициите си

Отборът на Рома победи гостуващия Палермо с 1:0 в мач от 8-ия кръг на Серия „А”.

Единственото попадение в срещата отбеляза Ерик Ламела в 7-ата минута. Аржентинският полузащитник бе намерен от Даниеле де Роси в наказателното поле на гостите и с премерен удар от десетина метра откри резултата на „Стадио Олимпико”.

Пабло Освалдо можеше да удвои преднината на римляните в 15-ата минута, но ударът му с глава премина встрани от вратата.

Най-сериозното положение, което се откри пред гостите през първата част бе в 43-ата минута, когато силен удар на Абел Ернандес извън наказателното поле бе спасен с вещина от Маартен Стекеленбург.

След като домакините имаха игрово преимущество през първата част, след почивката играта бе по-равностойна. Двата тима обаче не създадоха сериозни опасности и резултатът се запази 1:0 в полза на Рома.

След тази победа „вълците” заемат 6-а позиция с актив от 11 точки, на 4 зад лидера Удинезе. Отборът на Палермо пък е 9-и с точка по-малко.

В друга среща от кръга отборите на Каляри и Наполи завършиха наравно 0:0.

Още в първата минута Андреа Досена можеше да открие резултата в полза на гостите от Неапол, но ударът му от десетина метра разтресе напречната греда.

В 33-ата минута отново гредата, но този път страничната спаси домакините след удар на Марио Сантана.

Напречната греда се оказа верен помощник и на вратаря на Наполи, след като белгийският полузащитник на Каляри Раджа Наинголан стреля право в нея в 36-ата минута.

Най-сериозното положение на домакините през втората част бе в 53-ата минута, когато след удар на Даниеле Конти с глава, топката премина на метър встрани от вратата, пазена от Морган де Санктис.

В самия край на мача пък Хуан Зунига можеше да донесе трите точки на Наполи, но изстрелът му от 25 метра профуча малко над лявата сглобка на вратата на домакините.

По този начин отборът на Наполи остава на 4-а позиция с актив от 11 точки, докато Каляри е 3-и с точка повече.