3. Рома с героична победа над Аталанта - 2:1

Рома с героична победа над Аталанта - 2:1

Отборът на Рома успя да постигне много важна победа с 2:1 като гост над Аталанта. Това стана в двубой от 14-ия кръг на италианската Серия „А”, който бе игран на стадион „Атлети Адзури Италия” в Бергамо.

Домакините от Аталанта, който са сериозно застрашени от изпадане, започнаха двубоя по-добре и откриха резултата в 13-ата минута, благодарение на Чераволо.

След това обаче, момчетата на Клаудио Раниери успяха да обърнат мача с попадения на Мирко Вучинич в 44-ата минута и Симоне Перота в 64-ата минута.

Домакините от Бергамо започнаха мача с много желание и съвсем логично стигнаха до попадение.

В 13-ата минута Чераволо получи страхотен пас от Тибериу Гуаренте и от няколко метра разстреля стража на „вълците” Жулио Серджо.

Гостите от Рим обаче се активизираха и успяха да стигнат до така желания успех.

В 44-ата минута черногорският нападател на „римляните” Мирко Вучинич засече с глава центриране на Давид Писаро от корнер и по този начин изравни резултата.

През второто полувреме отборът на Рома игра доста по-добре, отколкото през първата част.

Съвсем логично бе „вълците” да стигнат и до успеха. Това стана в 64-ата минута, когато Мирко Вучинич центрира топката в наказателното поле на домакините и Симоне Перота я намери с глава, като не остави никакви шансове на стража на „бергамци” Андреа Консигли.

След този двубой, Рома заема 10-ото място в класирането с актив от 19 точки, докато Аталанта е на 17-ата позиция с 13 точки.

[1:0] Чераволо 13'
[1:1] Вучинич 44'
[1:2] Перота 65'

АТАЛАНТА: Консигли, Гарич, Пелегрино, Бланко, Белини, Де Аскентис, Гуаренте, Падолин, Акуафреска (77 - Дони), Чераволо (64 - Валдес), Тарибоки;

РОМА: Серджо, Мота (82 - Бурдисо), Мексес, Жуан, Рийзе, Бриги, Писаро, Перота (75 - Баптища), Менес (63 - Тадей), Вучинич, Тоти;

Стадион: "Атлети Адзури Италия", Бергамо;

Жълти картони: Пелегрино (А), Менес (Р);

Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)