2. - Италия
  3. Рома отстрани Фиорентина след продължения и се класира за полуфиналите (ВИДЕО)

Рома отстрани Фиорентина след продължения и се класира за полуфиналите (ВИДЕО)

Отборът на Рома се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Италия, след като се наложи с 1:0 след продължения като гост на Фиорентина в четвъртфиналния сблъсък между двата тима

Отборът на Рома се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Италия, след като се наложи с 1:0 след продължения като гост на Фиорентина в четвъртфиналния сблъсък между двата тима. Двубоят се игра на стадион „Артемио Франки”, а редовното време приключи при нулево равенство. „Вълците” обаче успяха да отбележат гол в продълженията и по този начин да се класират за следващата фаза.

Иначе и двата отбора имаха добри възможности за отбелязване на гол по време на редовните 90 минути, но попадение в една от двете врати не падна и така мачът влезе в продължения. Рома успя да излезе с гол напред в 97-ата минута, когато Матиа Дестро се разписа от близко разстояние след центриране на Миралем Пянич.

В 116-ата минута Родриго Тадеи получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко на терена, а малко преди последния съдийски сигнал на Хуан Куадрадо от Фиорентина и Додо от Рома бяха показани директни червени картони.

Така „вълците” надвиха „виолетовите” с минималното 1:0 и се класираха за полуфиналите, където ще се изправят срещу отбора на Интер, който вчера надви Болоня с 3:2 след продължения.