3. Рома оцеля срещу Сампдория и взе трета поредна победа

Рома оцеля срещу Сампдория и взе трета поредна победа

Рома водеше с 2:0, но само напречната греда спаси „вълците” от загуба на две точки в края

Рома записа трета поредна победа под ръководството на Лучано Спалети и надви Сампдория с 2:1 на „Олимпико” в последния мач от 24-ия кръг на Серия А. „Моряците” на Винченцо Монтела записаха пета загуба в последните 6 кръга, в които взеха само точка.

Победата доближи „вълците” (44) само на точка от четвъртия Интер (45), а Фиорентина е трети с 46. Сампдория остана точно над изпадащите с 19 точки на 17-а позиция и има аванс от 5 пред Карпи и Фрозиноне.

Мойсандер се контузи на загрявката и това принуди Монтела да пусне Едгар Барето и да смени схемата на такава с четирима защитници.

Пянич направи голям пропсук пред вратата на гостите, а Рюдигер последва примера му. Майкон на спринт се върна, за да попречи на Луис Муриел да завърши добра контра за Самп. Салах заложи топката за Ел Шаарави, който шутира високо, високо над целта.

Натискът на Рома намаля, а темпото спадна към края на полувремето, но римляните успяха да поведат с последния шут за първата част. Удар на Ел Шаарави рикошира и се оказа асистенция за Алесандро Флоренци, който се разписа отблизо за 1:0.

Пет минути след почивката Ел Шаарави намери Диего Пероти и дошлият от Дженоа аржентинец вкара с хубаво воле първия си гол за Рома за 2:0.

В средата на второто полувреме Фернандо опита да засече топката, тя се удари в Пянич и босненецът имаше малшанс да си вкара автогол – 2:1.

Ел Шаарави направи втория си пропуск  в мача и по-късно бе сменен от Яго Фалке.

Резервата Касано направи двойно с Куалярела, но Войчех Шчесни излезе и успя да избие. Драмата продължи в последната 93-аа минута, когато Матия Касани елегантно засече с левия крак центриране на Додо и нацели напречната греда буквално секунди преди края и Рома оцеля, за да вземе трите точки.