2. - Италия
  3. Рома оглави групата на ЦСКА след 2:1 над Базел

Рома оглави групата на ЦСКА след 2:1 над Базел

Успехът на "вълците" означава, че тимът ще играе в директните елиминации на турнира за Лига Европа

Рома победи Базел с 2:1 и оглави група „Е” на Лига Европа, в която е и българският ЦСКА.

Пред 27 000 зрители на „Олимпико” „вълците” направиха пълен обрат след попадения на Тоти и Вучинич, за да стигнат до трите точки. В 18-ата минута за Базел бе точен Хугел.

След този мач Рома има 10 точки, с една повече от Базел, а Фулъм е с 8. ЦСКА е на последна позиция с едва една спечелена точка. В последния мач Рома е гост на ЦСКА, докато Базел се изправя срещу Фулъм. Това означава, че римският тим ще продължи със сигурност във фазата на директните елиминации, независимо от резултата в София.

В първите минути на срещата не се случи нищо запомнящо се. Рома се опита да упражни домакински натиск, а Базел контраатакуваше опасно.

В 18-ата минута при едно добро нападение гостите от Швейцария се стигна до откриване на резултата. Валентин Стокер центрира от лявото крило и Бенямин Хугел с глава не остави шансове на Жулио Серджо – 1:0.

„Вълците” обаче не се стреснаха от лошото начало и бързо стигнаха до изравняване. В 32-ата минута Маркос Гелаберт извърши нарушение срещу Франческо Тоти в наказателното поле и Принцът на Рим бе точен след отсъдената дузпа.

До края на полувремето Рома бе по-добрият отбор на „Олимпико”, но втори гол във вратата на Щефан Веселс не падна. В началото на втората част тимът на Торстен Финк изпусна много чисто голово положение, като трима играчи на швейцарците се разминаха с топката на метър от голлинията на италианците.

Стигна се до 59-ата минута, когато обратът бе налице. Завърналият се в състава на Клаудио Раниери след лечение на контузия Даниеле Де Роси пусна отличен пас към Мирко Вучинич и черногорецът с хубав удар реализира за 2:1.

След гола играчите на Рома намалиха оборотите и можеха да съжаляват. Два отлични шанса се откриха пред Фрей и неговите съотборници, но те не успяха да се възползват от тях. Веднъж и гредата спаси италианците от изравнително попадение.

Все пак Рома записа три точки и вече мисли за съперника си в следващата фаза. Базел и Фулъм ще определят втория отбор от групата, който продължава напред.

РОМА – ФУЛЪМ 2:1

(0:1) Хугел 18’
(1:1) Тоти 32’ (дузпа)
(2:1) Вучинич 59’

РОМА: Ж. Серджо; Рийзе, Мексес, Бурдисо, Сисиньо (73’ Жуан); Перота, Пизаро, Де Роси; Тоти; Вучинич (60’ Баптища), Менез (60’ Тадей);

БАЗЕЛ: Веселс; Атан, Сафари (79’ Шакири), Имкуум, Хугел; Абрахам, Карлитос, Желаберт, Стокер; Фрей, Щрелер;

Жълти картони: Де Роси, Менез, Жуан (Р); Желаберт, Карлитос (Б);
Стадион: „Олимпико”, Рим, 27 000 зрители;