3. Рома обърна Болоня и прекъсна черната си серия - 2:1

Рома обърна Болоня и прекъсна черната си серия - 2:1

Рома победи с 2:1 Болоня в среща от 11-ия кръг на Серия "А". Малко изненадващо гостите откриха резултата чрез ветерана Адаилтон, но с голове на Вучинич и Перота "вълците" успяха да обърнат резултата. С тази победа Рома прекъсна черната си серия от три поредни загуби в калчото.

В 8-ата минута Рийзе стреля много силно от пряк свободен удар, но ударът му мина на сантиметри покрай левия страничен стълб на Вивиано. Две минути по-късно черногорецът Вучинич стреля от границата на полето, но стражът на Болоня се намеси авторитетно. В 26-ата минута отново норвежецът Рийзе стреля от фаул, а Вивиано спаси удара му.

Противно на логиката Болоня откри резултата в 32-ата минута. Мингацини с извеждащ пас намери Марко Ди Вайо в наказателното поле. Нападателят подаде вляво към непокрития Адаилтон, който с десния крак разстреля Дони. Само две минути по-късно „вълците” получиха правото да изпълнят двоен удар в полето на гостите. Мота пусна топката към Вучинич, който с много силен изстрел изравни резултата - 1:1. В последната минута на полувремето защитникът Жуан стреля засече с глава центриране от корнер, но ударът му мина над вратата.

Второто полувреме отново започна с натиск на столичани и в 52-ата минута домакините поведоха в резултата. Менес проби по крилото и стреля, а Вивиано изпусна топката. Перота, който преди няколко дни преподписа договора си с Рома, от 3-4 метра безпроблемно прати топката в опразнената врата. В 60-ата минута Пизаро с далечен пас намери Вучинич, който стреля с глава, но Вивиано със страхотен рефлекс изби. Четири минути по-късно черногорецът стреля по диагонала, но ударът му мина встрани от вратата на „росо-блу”.

До края на мача двата отбора се опитаха да вкарат още голове, но вратарите на Рома и Болоня направиха добри спасявания. След тази победа Рома остава на 11-ото място с актив от 14 точки, докато Болоня заема 17-ата позиция с 9 пункта.

Рома – Болоня 2:1
0:1 Адаилтон (32’)
1:1 Вучинич (35’)
2:1 Перота (52’)

Рома: Дони, Мота (74’ Сисиньо), Мексес, Жуан (46’ Андреоли), Рийзе, Бриги, Пизаро, Губерти, Перота, Вучинич, Менес (76’ Баптища)

Болоня: Вивиано, Раги, Портанова, Морас, Ланна, Мингацини (86’ Марацина), Мудингай, Тедеско, Валиани (81’ Виджиани), Адаилтон (63’ Освалдо), Ди Вайо

Жълти картони: Вучинич, Перота (Рома); Тедеско, Ди Вайо (Рома)

Главен рефер: Матео Трефолони