3. Рома не успя да победи последния в Серия "А" Реджина - 2:2

Рома не успя да победи последния в Серия "А" Реджина - 2:2

Рома не успя да победи при гостуването си на Реджина в среща от 22-ия кръг на италианската Серия „А”. Двубоят на стадион „Оресте Гранило” завърши 2:2, като изравнителният гол за домакините падна в 81-ата минута.

През първата част двата отбора си размениха по един гол. В 43-ата минута след нарушение на Филип Мексес в наказателното поле, реферът отсъди дузпа в полза на Реджина и Бернардо Коради откри резултата. Само две по-късно Жереми Менес подаде към Давид Писаро и халфът изравни за 1:1.

През втората част главният съдия Росети отсъди единайсетметров удар в полза на Рома след 57 минути игра. Зад топката застана Писаро, вратарят Кампаноло се намеси добре, но при добавката чилийският национал вкара втория гол в мача. Двубоят отиваше към победа за възпитаниците на Лучано Спалети преди Лория да сгреши в наказателното поле на „вълците” и Франческо Коза да отбележи за 2:2.

След този мач Рома е на 5-а позиция с 37 точки, докато Реджина са на последната 20-а позиция с 15.

1:0 Коради (д) 43’
1:1 Пизаро 45’
1:2 Пизаро 57’
2:2 Коца 81’

Реджина: Кампаньоло, Коща, Валдес, Крайчик (Сесту), Сантос, Ланзаро (Чирило), Барето, Коца, Барила, Коради, Ди Дженаро (Ракич)
Треньор: Орланди

Рома: Дони, Сисиньо, Жуан, Мексес, Тонето, Пизаро, Тадей (Лория), Де Роси, Бриги, Менес (Акуилани), Окака
Треньор: Спалети

Стадион: Оресте Гранило