3. Рома надви Палермо с 2:1 на "Олимпико"

Рома надви Палермо с 2:1 на "Олимпико"

Рома победи Палермо с 2:1 в мач от 21-ия кръг на италианската Серия А. По този начин "вълците" събраха актив от 36 точки и заемат пето място в класирането. Палермо е на осма позиция с 32 точки. В първите минути на мача Рома опита да наложи натиск над съперника си и стигна до няколко сериозни положения за гол. В 3-та минута Перота изведе Франческо Тоти с хубав пас. Последва удра от границата на наказателното поле, който бе спасен от вратаря на Палермо Марко Амелия. Четири минути по-късно Амелия спаси и шут на Алберто Акуилани. Палермо отвърна с опасна атака в 9-та минута, но ударът на Фабио Симплисио мина далеч от вратата в аут.

Рома победи Палермо с 2:1 в мач от 21-ия кръг на италианската Серия "А". По този начин "вълците" събраха актив от 36 точки и заемат пето място в класирането. Палермо е на осма позиция с 32 точки.

В първите минути на мача Рома опита да наложи натиск над съперника си и стигна до няколко сериозни положения за гол. В 3-ата минута Перота изведе Франческо Тоти с хубав пас. Последва удра от границата на наказателното поле, който бе спасен от вратаря на Палермо Марко Амелия. Четири минути по-късно Амелия спаси и шут на Алберто Акуилани. Палермо отвърна с опасна атака в 9-ата минута, но ударът на Фабио Симплисио мина далеч от вратата в аут.

Постепенно гостите от Палермо отбиха натиска на Рома и в 14-ата минута удар на Морис Кароциери с глава мина край гредата за щастие на феновете на домакините. В следващата атака Джон Арне Рийзе бе близо до гола, но ударът му от около 15 метра бе блокиран.

Рома поведе в резултата в 24-ата минута. Тогава Франческо Тоти изпрати точен удар с десния крак извън наказателното поле. Топката влезе в десния горен ъгъл на вратата на Палермо и трибуните на "Стадио Олимпико" ликуваха - 1:0. Седем минути по-късно, обаче гостите успяха да изравнят. Едисон Кавани изпрати топката в мрежата на Рома след пас на Фабио Ливерани. Първото полувреме отиваше към закономерно равенство, когато домакините отбелязаха втори гол. Във втората минута на даденото продължение Матео Бриги засече с глава центриране на Франческо Тоти и резултатът стана 2:1 за Рома.

След почивката до промяна не се стигна. Марк Брешано на два пъти и Роберто Гуана пропуснаха добри възможности за Палермо в началото на второто полувреме. След това Франческо Тоти в 61-ата минута прати с глава топката в аут от удобна позиция. Шест минути по-късно Палермо пропусна големия си шанс.

Грузинският национал Леван Мчелидзе уцели гредата с глава от около 10 метра след подаване на Марк Брешано.Малко по-късно и Мирко Вучинич направи пропуск за Рома. За да дойде краят на мача при резултат 2:1 за "вълците".