3. Рома изпусна победата в дъждовен мач с три дузпи (ВИДЕО)

Рома изпусна победата в дъждовен мач с три дузпи (ВИДЕО)

„Вълците” стигнаха само до точка след 2:2 в мократа Болоня

Рома не можа да оглавикласирането в Серия „А”, след като стигна само до 2:2 при визитата си на Болоня от 13-ия кръг на Калчото.

Мачът се игра на много наводнен терен и в него бяха отсъдени три дузпи, а изравнителното попадение за домакините падна малко преди края след гол от една такава.

Иначе именно Болоня поведе още в 14-ата минута, когато Адам Масина вкара отблизо. Малко преди това пък попадение на „джалоросите” бе отменено заради засада.

Гостите бяха близо до 1:1 в 39-ата минута след хубав удар на Миралем Пянич от статично положение, но почивката дойде при минимален аванс за домакините.

След нея обаче гостите направиха пълен обрат. В 52-ата минута Муние игра с ръка в наказателното поле и Пянич вкара отсъдената дузпа, а в 72-ата Един Джеко стори същото, след като Росетини фаулира съперник в пеналта.

Три минути преди края на редовните 90 обаче Василис Торосидис извърши нарушение в наказателното поле и Матия Дестро вкара от дузпа за 2:2.

След равенството Рома се изкачи на второ място в класирането с актив от 27 точки, колкто има лидера Фиорентина, който обаче е с мач по-малко. Болоня е на 15-а позиция с 13 точки.