2. - Италия
  3. Равенство между Наполи и Болона - 1:1

Равенство между Наполи и Болона - 1:1

Тимът на Наполи най-накрая успя да прекъсне серията си от четири последователни загуби в италианската Серия "А". Феновете на неаполитанци обаче едва ли са останали много радостни от ремито с гостуващия състав на Болоня. Двата отбора завършиха при резултат 1:1, като изпуснаха много добри положения, за да се доберат до победата. Резултатът беше оформен още преди края на първото полувреме. Кристиян Маджо даде аванс на неаполитанците в 20-ата минута, но само 3 по-късно топреализаторът на гостите Марко Ди Вайо изравни.

Тимът на Наполи най-накрая успя да прекъсне серията си от четири последователни загуби в италианската Серия "А". Феновете на неаполитанци обаче едва ли са останали много радостни от ремито с гостуващия състав на  Болоня. Двата отбора  завършиха  при резултат 1:1, като изпуснаха много добри положения, за  да се доберат до победата. Резултатът беше оформен още преди края на първото полувреме. Кристиян Маджо даде аванс на неаполитанците в 20-ата минута, но само 3 по-късно топреализаторът на  гостите Марко Ди Вайо изравни.

Мачът беизпълнен с доста интересни моменти, като съперниците редуваха остри атаки към двете врати от самото начало. Пределната мотивация на момчетата от Неапол повече пречеше на тима, но все пак в чудесната комбинация между  Датоло и Денис позволи на топката да стигне до  Маджо, след което той направи Антониоли безпомощен. Отговорът на Болоня бе мигновен. Кошмарна грешка на Ринаудо изведе Серджо Волпи в удобна позиция, той стреля и  отбитата от вратаря топка беше довкарана от Ди Вайо за 1:1.

През второто полувреме Денис и Лавеци направиха удивителни пропуски за Наполи, но във всеки един момент гостите от Болоня бяха готови да нанесат решаващ удар и само малшансът на Ди Вайо им попречи да си тръгнат с пълен актив.

В класирането Наполи изпревари по голова разлика Палермо и е на 7-о място с 35 точки, а Болоня е на 16-а позиция с 23.