3. Победи за Каляри и Дженоа, Реджина се закотви на последното място

Победи за Каляри и Дженоа, Реджина се закотви на последното място

Каляри успя да победи Катаня, Дженоа се справи с Реджина

Отборът на Каляри успя да победи тима на Катаня с 1:0, като домакин, в среща от 30-ия кръг на Серия „А”. Единственото попадение бе отбелязано от Матри в 79-ата минута.

Домакините бяха по-дейният отбор почти през цялата среща, но многото пропуски лишаха Каляри от повече попадения. Ситуацията на терена бе такава, че не се виждаше как някои от двата отбора ще обележи. В 79-ата минута Матри засече топката от корнер. Така след тази среща Каляри се намира на 7-та позиция, докато Катаня се намират на 13-то място.

В друга среща от този кръг Дженоа успя да спечели срещу Реджина като гост. Тимът от Геноа игра много силно в тази среща, като Склули и Паладино имаха повече от дузина опасни голови положения, но не успяваха да вкарат. Единственото попадение бе дело на Тиаго Мота в 77-ата минута. Центрирането бе на Паладино, а Мота с чудесен удар успя да направи резултата 1:0 в полза на гостите.

След тази среща Дженоа е на 4-та позиция, докато Реджина е на последното 20-то място.