3. Парма загуби от Каляри с 0:2, Божинов с травма

Парма загуби от Каляри с 0:2, Божинов с травма

Италианският елитен Парма се издъни на собствения си "Енио Тардини" и загуби с 0:2 от Каляри в двубой от 6-ия кръг на италианската Серия "А". Българският нападател на "дуковете" Валери Божинов влезе като резерва в 32-ата минута на мястото на Биабини, но в последствие бе заменен в 69-ата минута от Никола Амурозо.

Гуидолин смени Божинов защото българинът получи травма в прасеца, която според "Газета дело Спорт" обаче не е сериозна. Точно две минути преди смяната, Бож бе спънат и спечели фаул, като най-вероятно след интервенцията с противников футболист, българинът е почувствал болка.

Иначе гостите от Каляри бяха по-добрият отбор на терена и напълно заслужено стигнаха до успеха. Те откриха резултата в 8-ата минута, благодарение на Жеда, който бе намерен по-отличен начин в наказателното поле на Парма от Андреа Косу и с перфектен плътен удар от 4-5 метра даде гол преднина на сардинци.

В 58-ата минута Даниеле Десена уби интригата в този мач, след като удвои резултата и на практика оформи крайното 2:0. Интересното е, че голът бе идентичен на първото попадение. Десена бе на 4-5 метра от вратата на домакините и получи пас от Косу, а след това с плътен удар вкара топката във вратата пазена от Антонио Миранте.

След този мач, Парма заема 6-ото място в класирането с актив от 10 точки, докато Каляри е на 11-а позиция със 7 точки.