3. Парма загуби без Божинов (видео)

Парма загуби без Божинов (видео)

"Дуковете" бяха надвити с 1:2 от Каляри, докато Болоня резонно би последния Бари

Отборът на Каляри успя да спечели с 2:1 като гост двубоя си от 19 кръг на италианската Серия „А” срещу Парма. Гостите извоюваха трите точки с две попадения на Акуафреска, а Джовинко вкара почетен гол за Парма. Българинът Валери Божинов, който играе за „дуковете” не попадна в групата за сблъсъка.

Двубоят започна с повече атаки на гостите, като в 10-та минута Андреа Косу изпусна да даде аванс на своите от трудна позиция. Секунди по-късно легендата Ернан Креспо стреля към вратата на Агази, но топката срещна тялото на противников бранител.

В следващата минута и Себастиан Джовинко опита удар, но извън рамките на вратата. Десет минути по-късно Роберт Акуафреска даде аванс на гостите извън наказателното поле, а в 32-та минута същият играч вкара втори гол, този път от лявата страна на наказателното поле и почти отчая домакините.

Въпреки, че в последните си 11 мача, изиграни като домакин на Каляри, Парма имаха 10 победи и два равни, те не можеха да покажат играта, която демонстрираха срещу Ювентус при разгрома с 4:1 преди броени дни. Сякаш се усещаше и липсата на българина Валери Божинов в офанзивен план.

В 36-та минута Кристиан Дзакардо намери Джовинко пред вратата на гостите, но ударът на последния бе спасен от Агази. В последната минута на първата част отново Джовинко опита да срази вратата на Каляри, и пак без успех.

Второто полувреме стартира и отново Каляри атакуваха, Давиде Астори стреля, но извън рамките на вратата. В 54-та минута Джовинко нахлу в наказателното поле на противника и отбеляза с левия крак, за да намали преднината на 1:2.

В 63-та минута Ернан Креспо отправи хубав точен удар към вратата на гостите, но стражът им спаси. В минутите след гола на Джовинко „дуковете”  натиснаха сериозно съперника си и нещата отиваха към изравняване. Удари на Кандрева и Креспо минаха покрай вратата на Каляри.

Все пак гостите атакуваха на контраатаки и Давиде Биондини и Нене се пробваха да решат мача с удари, но без успех. В 85-та минута Даниеле Конти стреля с глава от наказателното поле, но топката мина над вратата на домакините.

До края на срещата двата отбора не създадоха голови положения и Каляри продължи доброто си представяне като гост в Серия „А”. След победата те са на 13-та позиция в класирането с 23 точки, докато Парма са на 15-то място с 22 т.

В друг мач от 19 кръг на Серия „А” Болоня победи като гост изпадащия тим на Бари. Гостите поведоха с 1:0 в 38-та минута с попадение на Албин Екдал, а през втората част Марко Ди Вайо вкара за 2:0 и реши двубоя. След загубата Бари остават последни с 14 точки, докато Болоня са на 10-то място с актив от 24 точки.

Мота доволен от Ювентус след издънката (ВИДЕО)

Направихме всичко, обяви старши треньорът след 1:1 у дома с Каляри

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1