3. Парма успя да пречупи Бреша и ги прати официално в Серия Б

Парма успя да пречупи Бреша и ги прати официално в Серия Б

Кулушевски донесе успеха за пармалатите в 81-та минута

Отборът на Парма постигна победа с 2:1 при гостуването си на Бреша от 36-ия кръг на Серия “А”.

Още в 10-ата минута Деян Кулушевски пропусна да открие резултата, след като преодоля противниковия вратар, но стреля над вратата. През второто полувреме обаче бъдещият играч на Ювентус демонстрира по-добра игра и беше с основна заслуга за успеха на своя тим.

В 59-ата минута именно той асистира за гола на Матео Дармиан. Само три минути по-късно обаче Луиджи Сепе сбърка при свой пас, след което Даниеле Десена прати топката в неговата мрежа за 1:1.

В 81-ата Кулушевски с чудесен удар донесе трите точки за гостите.Така Парма събра 46 пункта в своя актив и заема 10-ото място в класирането, където вече изпадналият Бреша е на предпоследната 19-а позиция с едва 24 точки.