3. Парма тресна Палермо с 1:0, Божинов игра 2 минути

Парма тресна Палермо с 1:0, Божинов игра 2 минути

Отборът на Парма продължи с доброто си представяне през новия сезон в италианската Серия "А". "Дуковете" успяха да постигнат важна победа над Палермо с 1:0 и по този начин събраха в актива си 7 точки. Българският нападател на домакините от Парма Валери Божинов се появи в игра в 88-ата минута на мястото на Алберто Палоски.

Отборът на Парма продължи с доброто си представяне през новия сезон в италианската Серия "А". "Дуковете" успяха да постигнат важна победа над Палермо с 1:0 и по този начин събраха в актива си 7 точки след 4 изиграни кръга в Калчото. Българският нападател на домакините от Парма Валери Божинов се появи в игра в 88-ата минута на мястото на Алберто Палоски.

Единственото попадение в мача реализира дошлият от немския шампион Волфсбург Кристиан Закардо в 16-ата минута. Световният шампион със състава на "Скуадра Адзура" от последния Мондиал засече с глава центриране на Давиде Ланзафаме и реализира единственият гол в мача, благодарение на който "дуковете" стигнаха до победата.

След този двубой, Парма заема 7-ото място в класирането в Серия "А" със 7 точки, докато Палермо е на 12-а позиция с 4 точки.