3. Парма с Божинов отстъпи като гост на Аталанта – 1:3

Парма с Божинов отстъпи като гост на Аталанта – 1:3

Валери Божинов изигра цял мач своя Парма при гостуването на „дуковете” срещу Аталанта. Българският нападател не бе на обичайно високото си ниво и не успя да помогне на „жълто-сините” да измъкнат точки при гостуването си от деветия кръг на Серия А.

Попаденията за домакините отбелязаха Хайме Валдес от дузпа в края на първото полувреме. Симоне Тирибоки покачи за 2:0 в 52-ата минута. Един гол за Парма върна Симоне Тирибоки в 77-ата, кратко след това Федерико Палусо оформи крайното 3:1.
Валери Божинов се отчете с три удара по посока на противниковата врата като само един успя да застраши вратата на Андреа Консили.

Опитният Кристиян Панучи спря топката с ръка в наказателното си поле, за което получи жълт картон, а Валдес се погрижи да реализира дузпата в 43-ата минута на мача.

Седем минути след подновяването на играта Симоне Тирибоки покачи с глава за 2:0, след центриране на Симоне Падоин. След редица смени  и в двата отбора Парма успя да намали разликата с гол на появилия се в игра Палоски. Надеждите за точка на гостите секнаха в 84-ата минута, когато крайното 3:0 оформи Федерико Пелусо, след като засече центриране от корнер на голмайстора Валдес.

С победата срещу Парма Аталанта навлиза в добра серия, която ще помогне на тима да се отдалечи от зоната на застрашените. След три равенства и две победи в последните си пет срещи тимът се изкачи до 16-о място. След девет изиграни мача Парма падна до седмата позиция с актив от 14 точки.