3. Парма и Болоня завършихa 0:0 в безличен мач (видео)

Парма и Болоня завършихa 0:0 в безличен мач (видео)

Божинов с 10 минути на "Енио Тардини"

Парма и Болоня завършиха наравно в дербито на опашкарите в Серия А. В много важен мач и за двата отбора с оглед на класирането им в шампионата те не си отбелязаха в гол и завършиха наравно.

И в този мач българинът Валери Божинов бе резерва и се появи в последните 9 минути на мача. Като цяло през целия мач тимът на гостите от Болоня имаше повече възможности за гол, но пък най-чистата ситуация за попадение бе пред домакините малко преди края на мача.

Първата част мина определено под диктовката на Болоня.  Удари и пропуски на Мегиони и Рамирес обаче не откриха резултата.

През втората част Парма изравни играта. Така се стигна и до 82-ата минута, когато след подаване на Кандрева, Ернан Креспо не можа от идеална позиция да открие резултата, стреляйки над гредата. До края на срещата домакините натикаха в собствената му половина съперника, но не успяха да създадат чиста възможност за гол.

Валери Божинов бе малко на терена, но за десетте прекарани минути направи няколко нелошо пробива и едно добро центриране.

В крайна сметка обаче Парма ще завърши годината само две места над чертата на изпадащите – 16-о място, а Болоня едно място напред.

Един от съперниците на тези два тима в борбата за спасяване – Катаня победи пък днес в много важен мач Бреша с 1:0 в друго дерби на опашкарите.

Двубоят бе изпълнен с нерви и картони, а гола на победата на „Стадио Анджело“ вкара аржентинецът Марк Лопес в 33-ата минута.

Мота доволен от Ювентус след издънката (ВИДЕО)

Направихме всичко, обяви старши треньорът след 1:1 у дома с Каляри

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1