3. Парма би Киево с 2:0, Божинов се отчете с греда

Парма би Киево с 2:0, Божинов се отчете с греда

Българският нападател започна като титуляр и остана на терена до 66-ата минута

Парма победи Киево с 2:0 и се върна на шестата позиция във временното класиране на Серия „А”. Българският нападател на „дуковете” Валери Божинов започна като титуляр и остана на терена до 66-ата минута на мача. Срещата на стадион "Енио Тардини" премина под пълната диктовка на домакините, а Божо създаде много опасни положения пред вратата на Киево, като в 25-ата минута дори удари греда. Головете за Парма пък бяха дело на Закардо и Ландзафаме.

Гостите започнаха по-добре мача и имаха две отлични възможности да открият резултата, но ударите на Пинци и Марколини минаха встрани от вратата на Парма. В 16-ата минута българинът Валери Божинов имаше шанс да се разпише, но ударът му с левия крак от границата на полето мина на сантиметри над напречната греда. В 25-ата минута Божо стреля от пряк свободен удар, но топката срещна левия страничен стълб на Сорентино. В следващата атака отново Божинов имаше шанс да се разпише, но ударът му бе блокиран от бранител на „летящите магарета”.

Последваха нови пропуски на нападателите на Парма в лицето на Валери Божинов и Кристиано Лукарели. Все пак логичното се случи в 41-ата минута, когато Кристиан Закардо с удар от границата на полето откри резултата - 1:0.

В 58-ата минута Никола Аморузо засече опасно центриране на Мороне, но ударът му с глава бе отразен от вратаря на Киево. 15-ина минути по-късно Дземайли организира бърза контраатака за Парма, подаде на Ландзафаме с левия крак не остави никакви шансове на Сорентино. До края на мача домакините можеха да направят победата си още по-изразителна, но нападателите на "дуковете" не бяха концентрирани в завършващата фаза.