3. Палермо засили Торино към Серия "Б"

Палермо засили Торино към Серия "Б"

Палермо успя да постигне ценна победа над Торино с 1:0 в мач от 30-ия кръг от италианската Серия "А', който се игра на стадион "Ренцо Барбера" в Сицилия. Домакините бяха по-активният отбор и напълно заслужено стигнаха до успеха.

Палермо успя да постигне ценна победа над Торино с 1:0 в мач от 30-ия кръг от италианската Серия "А', който се игра на стадион "Ренцо Барбера" в Сицилия. Домакините бяха по-активният отбор и напълно заслужено стигнаха до успеха.

Единственото попадение бе дело на Едисон Кавани в 51-ата минута. Той засече далечно центриране на Фабио Симплисио и с глава прати топката във вратата на гостите. Палермо можеше да удвои резултата само пет минути по-късно, когато Ливерани намери Кяер в наказателното поле на гостите, но датският национал не успя да насочи топката точно и пропусна. В 71-ата минута Балтазери пробва силен удар от 30 метра, но топката бе уловена от Серени.

Гостите натиснаха Палермо в последните 10 минути и пред тях се откриха три много добри положения. В 84-ата минута Рубин намери Стелоне сам в наказателното поле, но последният не успя да вкара. Само 3 минути по-късно Блерон Джемали излезе на стрелкова позиция от 25 метра, но ударът му не намери очертанията на вратата. Само две минути по-късно пред Стелоне се откри последното положение на неговите в срещата, но ударът му бе спасен.

След този мач Палермо заема 8-ото място в класирането с актив от 45 точки, а Торино е на 18-та позиция с 24 точки.