3. Палермо задълбочи кризата в Болоня след 4:1 на „Ренцо Барбера”

Палермо задълбочи кризата в Болоня след 4:1 на „Ренцо Барбера”

Отборът на Палермо постигна изключително ценна победа в битката си за класиране в евротурнирите, сломявайки Болоня с 4:1. Срещата се игра на стадион „Ренцо Барбера” и бе от програмата на 32-ия кръг на Серия „А”. Домакините имаха преимущество през цялата среща и успяха да нанесат пета поредна загуба на „рособлу”, задълбочавайки кризата в тима.

Срещата започна със силен домакински натиск и в 6-а минута Белери от гостите си отбеляза злощастен автогол. След попадението играчите на Палермо продължиха да доминират, но гостите се защитаваха добре до 45-ата минута, когато Кяер удвои преднината на домакините, засичайки топката след изпълнение на ъглов удар. До края на полувремето нямаше други опаси ситуации и почивката дойде при резултат 2:0 за Палермо.

Втората част започна по-спокойно като домакините отново владееха повече топката. В 63-ата минута Сучи направи преднината на Палермо класическа с хубав удар с левия крак, след като Касани свали с глава. В 77-ата минута гостите останаха с човек по-малко, тъй като Волпи получи втори жълт картон и остави съотборниците си с човек по-малко. В 84-ата минута Болоня успя да отбележи попадение, след като Валиани центрира към Ди Вайо и вторият отблизо не сбърка за 1:3. Крайното 4:1 оформи Кавани в 92-ата минута, когато с хубав удар с десния крак прати кълбото в долния десен ъгъл на вратата на Болоня.

С тази победа тимът на Палермо се изкачи на 7-а позиция във временното класиране, като има актив от 49 точки. Гостите от Болоня останаха на 18-о място в подреждането с 26 точки, на една от Торино, но „биковете” трябва да изиграят мача си от 32-ия кръг довечера, когато гостуват на Милан.