3. Палермо шокира Рома у дома

Палермо шокира Рома у дома

"Розово-черните" удариха римляните с 2:0, Дженоа и Сиена с резултатно реми

Отборът на Палермо постигна сензационен успех срещу  гостуващия Рома с 2:0 в мач от 30-ия кръг на Серия „А”.

Домакините, които деляха последното място с Пескара преди срещата стигнаха до чиста победа над шестия в класирането.

И двата гола за „розово-черните” паднаха още до почивката.

В 21-ата минута Йосип Иличич изведе своя тим напред след отлична асистенция на Фабрицио Миколи.

Двамата потвърдиха, че са постигнали отлично разбирателство на терена и в 35-ата минута си размениха ролите, с което удвоиха преднината на домакините.

Въпреки че, „вълците” имаха леко игрово предимство до края на срещата, те така и не съумяха да стигнат до почетно попадение, а отлично подредената отбрана на „орлите” също не допусна грешки.

По този начин отборът на Палермо вече има актив от 24 точки, които обаче отново го оставят в застрашената зона на 19-о място. Римляните пък са шести с 47.

В друга среща от кръга Дженоа и Сиена завършиха наравно 2:2 на „Луиджи Ферарис”.

Двубоят започна по отличен начин за домакините, които още в 6-ата минута откриха резултата чрез Марко Бориело.

В самия край на първата част обаче Иносент Емехара изравни.

Гостите успяха да обърнат нещата в своя полза в 52-ата минута, когато Алесандро Росина реализира дузпа.

Сръбският нападател Бошко Янкович обаче отново възстанови равенството в 71-ата минута, а с това оформи и крайния резултат.

По този начин двата тима запазиха временните си позиции в класирането. Сиена остана на 18-о място с 26 точки, на една зад тима на Дженоа, който е 17-и.