3. Палермо размаза Лече и им посочи пътя към "Серия Б"

Палермо размаза Лече и им посочи пътя към "Серия Б"

Палермо разгроми Лече с 5:2 в среща от 28-ия кръг в Серия А. В герой за домакините се превърна Едисон Кавани, който отбеляза два гола. На два пъти през първата част домакините на два пъти повеждаха в резултата, но чрез два гол на Трибоки Лече се връщаше в мача.

Срещата започна с очакван натиск на домакините и в 10-ата минута Вивес фаулира Едисон Кавани в наказателно поле, а реферът Дондарини посочи бялата точка. Потърпевшият Кавани застана зад топката и с изстрел в левия ъгъл откри резултата.

Седем минути по-късно Мунари с глава подаде на Симоне Трибоки в наказателното поле, чийто удар намери горния десен ъгъл на Амелия. В ответната атака Фабио Симплисио проби отляво, влезе в малкия пеналт и матира за втори път стража на гостите.

Домакините продължиха да атакуват, като Миколи на два пъти можеше да вкара трети гол за сицилианците. Противно на логиката в 34-ата минута Трибоки вкара втория си гол в мача, след като нахлу в наказателното поле и шутира в  горния ляв ъгъл на вратата пазена от Амелия.

В заключителните минути на полувремето Фабио Ливерани проби през центъра на терена, намери непокрития Миколи, който отново изведе Палермо напред в резултата.

Гостите започнаха по-добре второто полувреме, като се стремяха на всяка цена да изравнят бързо резултата, но Трибоки не можа да оформи своя хеттрик в мача.

В 56-ата минута Миколи изведе Симон Кайер в стрелкова позиция, а ударът му с десния крак намери горния ляв ъгъл. Три минути по-късно след бърза контраатака подхваната от Симплисио, топката се озова в Кавани, който за пети път в срещата прониза Розати.

До края на мача и двата отбора имаха шансове да променят крайният резултат, но нападателите им не бяха съсредоточени в завършващата фаза.

Така Палермо вече заема седмото място в класирането с актив от 42 точки, докато Лече е на 19-ата позиция с 23 точки.

Палермо - Лече 5:2
1:0 Кавани - дузпа 11’
1:1 Трибоки 17’
2:1 Симплисио 18’
2:2 Трибоки 34’
3:2 Миколи 41’