3. Палермо разби Каляри с 5:1

Палермо разби Каляри с 5:1

Палермо смачка Каляри с 4:1 в двубой от 34-ия кръг на италианската Серия "А", който се игра на стадион "Ренцо Барбера". Домакините бяха по-добрият отбор на терена и напълно логично и заслужено стигнаха и до убедителния успех.

След изпълнение на ъглов удар, в 29-ата минута Джулио Милиачо засече центрирането на Миколи с глава и откри резултата в полза на Палермо. Натискът на домакините продължи и съвсем логично се стигна и до второ попадение, което бе дело на Фабрицио Миколи в 38-ата минута. Бившият национал на Италия отбеляза много красив гол от пряк свободен удар, който бе на около 25 метра от вратара на сардинци.

Гостите намалиха чрез бразилския нападател Жеда в 47-ата минута, като в ситуацията той засече центриране на Микеле Фини с глава. В 50-ата минута Джовани Тедеско на практика уби интригата в този мач, след като засече с глава центриране на Симплисио и направи резултата 3:1 в полза на Палермо. Едисон Кавани вкара за 4:1 в 57-ата минута, като в ситуацията получи чудесен пас от Миколи в наказателното поле, а крайното 5:1 за Палермо оформи Сучи в 87-ата минута

След този двубой, Палермо заема 7-ата позиция в класирането с актив от 52 точки, докато Каляри е на 8-о място с 49 точки.