2. - Италия
  3. Палермо проби в еврозоната след 3:1 над Лацио

Палермо проби в еврозоната след 3:1 над Лацио

Палермо победи Лацио с 3:1 на своя „Ренцо Барбера” в мач от 25-я кръг на италианската Серия А. Гостите от столицата бяха окрилени от успеха си в предишния кръг срещу Парма, който се оказа първи за новия треньор на „орлите” Еди Рея. С победата си Палермо навлезе в зоната на евротурнирите

Палермо победи Лацио с 3:1 на своя „Ренцо Барбера” в мач от 25-я кръг на италианската Серия А. Гостите от столицата бяха амбицирани да повторят успеха си от предишния кръг срещу Парма, който се оказа и първи за новия треньор на „орлите” Еди Рея. С победата си Палермо навлезе в зоната на евротурнирите.

Нещата за столичани този път не се развиха по желания от тях начин, след като Палермо взе преднина в резултата още в първата минута на срещата. Нападателят Абел Ернандес успя да намери вратата на Фернандо Муслера с удар от малкото наказателно поле след точно подаване на Антонио Ночерино.
Голът не смути играчите на Лацио и в 10-ата минута Мауро Сарате достигна до добро положение пред Салваторе Сиригу, но ударът му прелетя на сантиметри встрани от вратата на домакините. В 15-ата Фабрицио Миколи центрира добре от ъглов удар, Хавиер Пасторе се извиси над защитата на Лацио и отклони топката с глава. Кълбото прелетя извън рамките на противниковата врата и излезе в аут.
Миколи продължи да тормози противниковата отбрана и в 28-ата минута спечели дузпа, след като бе повален от вратаря на Лацио. Муслера получи жълт картон за нарушението си, а зад бялата точка застана и с плътен удар в левия ъгъл удвои преднината на домакините.
Двата състава продължиха да търсят гола до края на първото полувреме като добри положения създадоха Мауро Сарате за Лацио и отново „десятката” на сицилианците Миколи.
През втората част темпото на игра спадна значително, а головите възможности ставаха все по-оскъдни с напредване на времето. В 75-ата минута Палермо направи преднината си класическа благодарение на „асистента” за първия гол Ночерино. Фабио Симплисио с бърз спринт по фланга се откъсна от опеката си и успя да подаде точно към Ночерино. Полузащитникът не се подвоуми и стреля покрай Муслера за 3:0.
Три минути след това Лацио записа утешителен гол на сметката си, дели на бранителя Александър Коларов. След комбинация със Сарате Коларов реши да опита късмета си извън пределите на пеналта и с красив диагонален удар от левия фланг намери целта в долния десен ъгъл на Сиригу.
След победата си в 25-я кръг Палермо проби до шестото място, което дава право на участие в Лига Европа. Борбата за ценната квота обаче няма да бъде никак лесна, тъй като шестият Палермо, петият Наполи и седмият Сампдория разполагат с актив от по 40 точки. Лацио (25 т.) се намира на 15-а позиция, но все още е опасно близо до зоната на изпадащите.
Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)