2. - Италия
  3. Палермо и Сампдория с победи, Аталанта и Лече не успяха да се победят

Палермо и Сампдория с победи, Аталанта и Лече не успяха да се победят

Палермо с лека победа, Самп се спаси накрая, а футболистите на Аталанта направиха куп пропуску срещу Лече

Палермо победи с класическото 3:0 Киево, въпреки че бе цяло второ полувреме с човек по-малко. Това стана в мач от десетия кръг на италианската Серия "А".  Домакините от Сицилия започнаха много активно тази среща и още в началото на мача Миколи пропусна много изгодна ситуация за гол, но все пак се реваншира на съотборниците си и откри резултата от дузпа в 23-ата минута. В 37-ата минута датският национал Кяер удвои резултата, а в 45-ата минута Кавани оформи класическото 3:0 в полза на домакините.

През второто полувреме играта се поизравни, но гостите от Верона не успяха да стигнат на попадение благодарение на защитниците на домакините. В 47-ата минута австралийският полузащитник Марк Брешано бе изгонен и Палермо игра цяло второ полувреме с човек по-малко. В последните 30-тина минути футболистите на Киево създадоха няколко опасни атаки, но до гол не се стигна. След тази среща отборът домакин заема 9-ото място в класирането с 16 точки, а Киево се намира на 18-то място с 6 точки.

Тимът на Сампдория успя да запише втора поредна победа в италианското Калчо и по този начин се измъкна от опасната зона. Момчетата на Валтер Мацари победиха трудно отбора на Торино с 1:0. Домакините бяха видимо по-добрият тим в срещата, но пропуски направи Антонио Касано, който не успя да се разпише в този мач. Голът за Самп паднав 85-ата минута и негов автор бе Белучи. Генуазци имаха голямо предимство, защото имаха повече време, за да се подготвят добре за срещата, тъй като двубоят им с Рома бе отложен, заради наводнения "Олимпико". След този мач Сампдория заема се намира на 15-то място в класирането с актив от 10 точки, а Торино е 16-ти с 8 точки.

В друг двубой от десетия кръг Аталанта и Лече не успяха да се победят и завършиха при резултат 0:0. Домакините имаха лек превес в срещата, но не успяха да стигнат до попадение. Гостите от Лече играха по отбранително и защитниците на тима се справяха перфектно с дефанзивните функции, които им бе наложил треньора на тима. След срещата Аталанта заема 11-ото място в класирането с актив от 14 точки, а Лече е на 13-то място с 11 точки.