3. Оцеляващият Фиорентина спъна Рома за Европа (видео)

Оцеляващият Фиорентина спъна Рома за Европа (видео)

"Римските вълци" с грешна стъпка у дома

Отборът на Фиорентина победи с 2:1 като гост тима на Рома в интересен сблъсък от 35 кръг на италианската Серия "А". Виолетовите поведоха още в първите секунди на срещата, но Гаго изравни около 15 минути преди края. Тежката дума за гостите каза Андреа Ладзари с попадение в последните секунди, което донесе успеха им и отдалечи римляните от евротурнирите.

Още във втората минута "Олимпико" замлъкна, тъй като Стеван Йоветич откри красиво с глава за тима от "Артемио Франки" след центтиране отляво на Андреа Ладзари. В следващите минути през първата част Йоветич продължи да тормози домакините, като добри изяви на Курчи не му позволиха да вкара втори гол. За Рома най-активни бяха Леандро Греко, Миралем Пянич, както и Тоти.

През втората част домакините натиснаха и влезлият на почивката Фернандо Гаго показа добра игра. В 77-та минута той стреля от далечна дистанция, но капитанът Франческо Тоти чукна леко топката и след рикошета в крака му тя се оплете в мрежата на гостите.

През последния четвърт част домакините излязоха в предни позиции, търсейки втори гол и пълен обрат, но вместо това получиха попадение. В последните секунди на срещата влезлият като резерва Ляжич стреля силно, след което Курчи отрази, но кълбото попадна в краката на Ладзари, който отбеляза за 2:1.

След успеха :виолетовите" са все по-далеч от зоната на изпадащите и заемат 14-та позиция с 41 точки. "Вълците" са на 7-то място в таблицата с актив от 50 т.