2. - Италия
  3. ОБЗОР: Пореден слаб Интер даде мачбол на Юве, Рома разпиля СПАЛ (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Пореден слаб Интер даде мачбол на Юве, Рома разпиля СПАЛ (РЕПОРТАЖИ)

Вижте какво се случи тази вечер в Серия А

Миланският гранд Интер записа нов неубедителен мач след завръщането на Серия А и завърши само 0:0 при домакинството си на Фиорентина. "Нерадзурите" имаха нужда от победа, за да се върнат на второто място в класирането и да не дава шанс на Ювентус да спечели титлата още в следващия мач.

Момчетата на Антонио Конте обаче не показаха нужното качество и логично взеха само точка от "Джузепе Меаца".

Двубоят стартира със силен натиск на домакините. В наказателното поле на гостите се възцари хаос, като първо вратарят Пиетро Терачано попречи на Милан Бадел да си отбележи автогол, а след това отрази и удар на Лукаку. Терачано отново се показа на висота след удар на Барела от дистанция в 11-ата минута.

Гостите се опитаха да изнесат играта по-далеч от вратата си и успяха да притъпят агресията на Интер с продължителни разигравания. Това не продължи дълго и скоро Интер отново се настани в половината на Фиорентина. В 17-ата минута Лукаку с глава беше близо до откриване на резултата, но ударът му срещна страничната греда. В ситуацията останаха и съмнения, че белгиецът е в засада. Малко по-късно треньорът на Интер беше принуден да извърши принудителна смяна, след като Стефан Де Фрай се контузи и на мястото му се появи Андреа Ранокия.

В 34-ата минута Лукаку отново пропусна да порази вратата, след като ударът му от близка дистанция беше изваден от Терачано в ъглов удар. Пореден добър пробив на Ашли Йънг доведе до суматоха пред вратата на Фиорентина, но отново не последва нищо и в крайна сметка двата отбора се оттеглиха на почивка при 0:0.

След почивката първата възможност пред Интер дойде при пряк-свободен удар, но Ериксен бе спрян от стената. Малко след това Кандрева отбеляза, но голът бе отменен, заради засада на крилото.

В 71-та минута удар на Моузес беше спасен от Терачиано, а след 80-та Лаутаро Мартинез и Барела пропуснаха отлично ситуации за гол. В добавеното време Фиорентина можеше да си тръгне и с трите точки от "Джузепе Меаца", но Куаме не пожела да поеме отговорностт да стреля и опитвайки се да намери Киеза сбърка.

По същото време петият в класирането Рома разнищи с 1:6 СПАЛ като гост. Домакините са сигурни изпадащи и това си пролича от желанието им за игра в днешния мач. Още в 10-та минута Никола Калинич откри, след като защитата в синьо-бяло въобще не се ориентира.

В 24-та Алберто Чери изравни след отличен удар с глава, но това беше единствения светъл лъч за СПАЛ в мача. Още в 38-та минута Карлес Перес отново изведе "вълците" напред, а веднага след почивката Коларов покачи на 3:1. Отново Перес, но Бруно беше безпощаден със силен удар по земя за 4:1 в 52-та минута, а вторият му гол падна в 75-та.

Най-добрата новина в мача беше завръщането на Николо Дзаниоло след тежка контузия в коляното, като младокът дори отбеляза последния гол за 6:1 в 90-та минута.