3. Нов провал за Фиорентина, този път се издъни у дома срещу Верона

Нов провал за Фиорентина, този път се издъни у дома срещу Верона

Двата тима врътнаха равенство 1:1

Фиорентина продължи лошата си серия в първенството и в седми пореден мач не успя да стигне до победата. „Виолетовите“ завършиха при равенство 1:1 с Верона на „Артемио Франки“ и продължават да се намират точно над опасната зона.

Гостите стартираха по отличен начин, след като получиха правото да изпълнят дузпа още в 3-ата минута. Главният съдия Франческо Фурно прегледа ситуацията със системата ВАР и бе категоричен, че трябва да посочи бялата точка. Зад топката застана Мигел Велосо и с удар в долния десен ъгъл откри резултата.

В следващите минути домакините притиснаха съперника си и успяха рано да възстановят резултата. В 19-ата минута реферът отново посочи бялата точка, този път в полза на „ла виола“, а Душан Влахович реализира от дузпата, като попадението се оказа и последното в срещата.

През втората част двата тима често сменяваха ролите си, но до нови голове не се стигна и съперниците поделиха точките.

По този начин Фиорентина остава на 17-ата позиция с актив от едва 11 точки, докато Верона е седми с 20.