3. Нов гол за Божинов и 2:0 за Парма срещу Бари

Нов гол за Божинов и 2:0 за Парма срещу Бари

„Дуковете” вече са в зона Шампионска лига

Отборът на Парма постигна нова победа в италианската Серия „А”, след като надигра с 2:0 новака Бари при домакинството си от 10-ия кръг на шампионата на Апенините. Българинът в състава на „дуковете” Валери Божинов вкара първия гол за своя отбор в 58-ата минута, след като се появил в игра само 3 минути по-рано на мястото на от Ланзафаме.

Първото полувреме премина с превъзходство на Парма, но домакините така и не успяха да стигнат до попадение. През втората част обаче атаката на „дуковете” се усили значително след влизането на Божинов и именно българинът бе този, който успя да открие резултата. В 58-ата минута Божо стреля силно с левия крак от далеч и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл за 1:0. Няколко минути по-късно пък преотстъпеният от Милан Алберто Палоски оформи крайното 2:0, след като засече центриране на Кастелини и за втори път прониза стража на Бари.

Така с този успех Парма се изкачи на четвъртото място в класирането с актив от 17 точки, на 3 от третия Сампдория и на 4 от втория Ювентус. Бари пък е 9-и с 14 точки в актива си.