3. Невероятен Пандев и неговия Лацио наказаха Реджина с 3:2, македонецът с хеттрик

Невероятен Пандев и неговия Лацио наказаха Реджина с 3:2, македонецът с хеттрик

Невероятен Горан Пандев помогна на тима си Лацио да стигне до ценна победа като гост над Реджина с 3:2. Това стана в среща от 18-ия кръг на италианската Серия "А", която се игра на стадион "Оресте Гранило" в Реджо Ди Калабрия. Македонецът бе най-добрият играч и се отчете с хеттрик.

Домакините първи поведоха в резултата с гол на Бернардо Коради в 3-ата минута. В ситуацията вратарят на домакините Карисо фаулира Бриенца в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която бе вкарана от Коради . В следващите минути футболистите на Лацио се активизираха и логично стигнаха до попадения.

Пандев изравни резултата в 13-ата минута. В ситуацията Сарате подаде към Томазо Роки, който с глава не успя да вкара топката. В същото положение топката попадна в Пандев, който с техничен удар я прати във вратата на Кампаньоло. Само 7  минути по-късно отново той вкара и спомогна за пълния обрат. Футболистът получи асистенция от Мауро Сарате и промуши топката във вратата на домакините. В същата минута Кампаньоло спаси удар от фаул на Томазо Роки.

Коца изравни за домакините в 61-ата минута, като в ситуацията получи пас от Сесту и с плътен удар вкара топката във вратата на Карисо., но отново Пандев помогна на Лацио и донесе победата на тима си в 75-ата минута, като в ситуацията за 3-ти път получи асистенция от Мауро Сарате и довкара във вратата на домакините. С този гол той оформи своя хеттрик, а Мауро Сарате се отличи с 3 асистенции.

След тази среща Лацио заема 7-то място в класирането с 30 точки, докато Реджина е на 19-та позиция с 13 точки.

[1:0] Коради 3`
[1:1] Пандев 13`
[1:2] Пандев 21`
[2:2] Фоца 61`
[2:3] Пандев 75`

Състави:
Реджина: Кампаньоло, Чирило, Сантош, Ланцаро, Сесту (Ди Дженаро), Барето, Коща (Фоца), Барила, Тоньози (Виола), Бриенца, Коради;
Лацио: Карисо, Розенал, Де Силвестви, Раду, Диакате, Дабо (Броки), Мехи (Маури), Ледесма, Сарате (Фоджа), Пандев, Роки;
Стадион: "Оресте Гранило"