3. НАЙ-ПОСЛЕ! Фиорентина донесе радост за феновете си, Кастровили матира Удинезе

НАЙ-ПОСЛЕ! Фиорентина донесе радост за феновете си, Кастровили матира Удинезе

Гаетано се отчете с два гола и асистенция за успеха с 3:2

Фиорентина прекъсна серията си от три поредни мача без победа, след като надделя на своя "Артемио Франки" с 3:2 срещу Удинезе в среща от 5-ия кръг на Серия "А".

Мачът се игра пред ограничено количество зрители заради пандемията от COVID-19, а домакинските фенове успяха да се зарадват за пръв път от седмици насам.

След успеха "виолетовите" са 10-и с актив от 7 точки, докато техният противник е 18-и с едва 3 пункта.

Кастровили откри за Фиорентина още в 11-ата минута, след като бе намерен от Бираги пред малкото наказателно поле и от там не сгреши. В 21-ата минута Миленкович засече с глава технично подаване на автора на първия гол Кастровили и удвои.

Две минути преди почивката Окака с глава от близка дистанция намали и запази интригата.

В 52-ата минута Кастровили сложи край на спора след фамозен удар от наказателното поле в близост до неговата граница.

Все пак Окака вкара още едно попадение с глава в 86-ата минута и направи резила за гостите малко по-приемлив.