3. Наполи смачка Рома пред погледа на Марадона за пети финал за Купата на Италия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гонсало Игуаин и компания ще спорят с Фиорентина за трофея

Наполи стигна пети финал за Купата на Италия, след като разби Рома с 3:0 пред погледа на Диего Мардона и ще срещне Фиорентина в спор за трофея.

Хосе Кайехон откри с глава в 33-ата минута за Наполи, който е печелил турнира четири пъти, за последно през 2012 г. И голове веднага след почивката на Гонсало Игуаин и Жоржиньо осигуриха успеха, докато нещастието за Рома достигна връхната си точка в 79-ата минута, когато Кевин Строотман получи втори жълт картон и напусна преждевременно.

„Джаолоросите” имаха крехка преднина след 3:2 в първия мач, но и 1:0 щеше да бъде достатъчно за възпитаниците на Рафа Бенитес. Януарските попълнения Жоржиньо и Фаузи Гулам започнаха с Дрийс Метенс и Марек Хамшик, подпомагайки Гонсало Игуаин. Раджа Наинголан беше наказан за гостите от Рим, Федерико Балзарети и Додо – контузени, докато Франчесто Тоти първоначално бе получил почивка след нулевото равенство с Лацио в неделя.

Матия Дестро можеше да даде аванс на Рома в третата минута след извеждане на Адем Ляич, но вратарят на Наполи Пепе Рейна направи чудесно спасяване.

В едно спокойно първо полувреме Жервиньо имаше блокиран удар, докато Ляич шутира над вратата, но веднага щом Рома започна да поема инициативата, Наполи взе преднина.

Кайехон се промъкна между Торосидис и Бенатия и с глава засече отлично центриране на Кристиан Маджо, за да накара Морган де Санктис, бивш вратар на Наполи, да извади топката от мрежата.

Рома опита да отговори, но Ляич шутира право в Рейна от малък ъгъл.

Наполи сложи точка на спора с два бързи гола в началото на второто полувреме. Морган де Санктис извади удар с глава отблизо на Игуаин преди вече да бъде безпомощен в 48-ата минута. Тогава атаката беше проведена по-добре, като Хосе Кайехон намери на далечната греда аржентинеца, който забоде с глава в опразнения ъгъл за 2:0. На трибуните Диего Марадона аплодира попадението.

Само три минути по-късно, в 51-ата минута Мертенс изведе зад гърба на защитата Жоржиньо, който копна над ръцете на плонжиралия вратар за 3:0, за да хвърли в екстаз „Сан Паоло”.

Рома се опита да се съживи, но Строотман и Дестро имаха лош ден, особено първият, който получи червен картон в 79-ата минута за второ официално предупреждение, след като фаулира Кайехон, а в яда си го изрита с топката и саркастично изръкопляска на съдията.

Наполи печели с общ резултат 5:3 и ще срещне Фиорентина на финала на „Стадио Олимпико” в Рим на 3 или 7 май, в зависимост от представянето си в Лига Европа.