3. Милан се измъчи, но успя да пречупи десетимата от Сасуоло (ВИДЕО)

Милан се измъчи, но успя да пречупи десетимата от Сасуоло (ВИДЕО)

Луис Адриано отбеляза победния гол в края за 2:1 на "Сан Сиро"

Милан се изтормози, но успя да победи десетимата от Сасуоло с 2:1 на „Сан Сиро” в 9-ия кръг на калчото. Късен гол на Луис Адриано донесе трите точки на „росонерите”.

16-годишният вратар Джанлуиджи Донарума застана под рамката за Милан и стана най-младият вратар, който започва като титуляр в Серия А – на 16 години и осем месеца.

Сасуоло бе спечелил три от последните четири мача срещу „росонерите”, а в тях Доменико Берарди наниза цели седем гола.

Юрай Кучка едва не си вкара автогол, а Бонавентура прати от воле от външната страна на мрежата.

Карлос Бака настигна пас на Алесио Черчи в наказателното поле и бе повален от вратаря Консили, а съдията Джанлука Роки леко пресилено даде дузпа с червен картон. Бака вкара дузпата за 1:0 в 31-ата минута.

Доменико Берарди изненада младока Донарума с прецизен шут от пряк свободен удар и изравни в 53-ата минута за 1:1 с осмия си гол срещу „росонерите”, които нямат нито една суха мрежа този сезон.

С човек повече Милан хвърли всичко в атака и като по чудо не поведе след огромно меле в наказателното поле на Сасуоло.

Все пак отборът на поставения под натиска Синиша Михайлович стигна до победен гол. Центриране от корнер бе отклонено към Луис Адриано, който с глава направи 2:1.

Милан е десети с 13 точки, Сасуоло има 15 точки на пета позиция.