3. Милан с трети пореден успех у дома, Чочев с цял мач за Палермо

Милан с трети пореден успех у дома, Чочев с цял мач за Палермо

„Росонерите” повеждаха на три пъти, за да стигнат до успеха с 3:2

Милан постигна трета последователна победа у дома под ръководството на Синиша Михайлович, след като надви с 3:2 Палермо в мач от четвъртия кръг на Серия „А”.

„Росонерите” изиграха доста силен мач и напълно заслужено се поздравиха с успеха, а цял мач за гостите изигра българският национал Ивайло Чочев.

Той и останалите полузащитници на Палермо обаче бяха натоварени предимно с дефанзивни функции, защото домакините играха на високо темпо.

Те поведоха малко, след като Игнасио Абате получи травма и бе приднутелно заменен в 19-ата минута.

В 21-ата пък Карлос Бака откри резултата, но сицилианците изравниха с първия си точен удар в срещата.

Той бе отправен от Оскар Хилемарк в 32-ата минута. В 40-ата обаче Джакомо Бонавентура отново даде аванс на своите – 2:1.

Този резултат се запази до 72-ата минута, когато отново Хилемарк се разписа за 2:2.

Радостта на гостите бе кратка, тъй като малко по-късно Юрай Кучка центрира отлично към Карлос Бака и той майсторски прати топката с глава в обратния ъгъл за крайното 3:2.

Така Милан вече има 6 точки в актива си, с една по-малко от Палермо.