3. Милан с минимален домакински успех над Сампдория (ВИДЕО)

Милан с минимален домакински успех над Сампдория (ВИДЕО)

Виктор Бирса донесе втората победа на „росонерите” в Серия „А”

Милан записа втора победа в Серия „А” от началото на кампанията, след като се наложи с минималното 1:0 над Сампдория в среща от шестия кръг на първенството.

Първото полувреме на стадион „Джузепе Меаца”, от който заради наказание липсваха зрителите от сектора „Курва Суд”, протестирали пред съоръжението, не бе особено атрактивно.

Домакините от Милано все пак имаха териториален и игрови превес, ала така и не успяха да стигнат до чисти голови положения, като с пропуски се отличиха Констант и Филип Мексес.

На почивката в игра се появих Урби Емануелсон, а той раздвижи играта на „росонерите”, но в герой за тях се превърна Валтер Бирса.

Дошлият от Дженоа словенски халф успя да открие резултата, а и головата си сметка с червено-черната фланелка в 46-ата минута, когато с прецизен шут от границата на наказателното поле направи безпомощен стража на гостите Анхело да Коща.

Веднага след това Робиньо имаше възможност да удвои резултата, ала от метър пропусна на празна врата, а в 62-ата минута Матри открадна топката от Педро Обианг и остана очи в очи с Да Коща, но не съумя да го преодолее.

Последва нов пропуск на Матри, а в заключителните минути гостите можеха да стигнат до точка, ала Джанлука Сансоне не се възползва максимално от грешка на Констант и така Сампдория остана с празни ръце.

Със спечелените 3 точки Милан събра 8 и вече има с 6 повече от състава на Сампдория, намиращ се в зоната на изпадащите.