3. Милан победи Аталанта като гост и си върна първото място (видео)

Милан победи Аталанта като гост и си върна първото място (видео)

Ибра с гол и асистенция за "росонерите", Болоня с победа над Катаня у дома

Отборът на Милан победи Аталанта като гост с 2:0 в мач от 17-ия кръг на Серия „А”. „Росонерите” откриха резулата чрез Златан Ибрахимович, който се разписа от дузпа в 22-ата минута, а Кевин-Принс Боатенг добави още едно попадение осем минути преди края на срещата.

Двубоят започна добре за бергамистите, които в първите 20 минути създадоха няколко положения пред вратата, пазена от Кристиан Абиати. Пропуски за домакините обаче направиха Езекиел Скелото и Симоне Падоин.

Така се стигна до 22-ата минута, когато при една контраатака за Милан, Томас Манфредини извърши нарушение срещу Пато в наказателното поле и главният рефер Никола Ризоли не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Златан Ибрахимович, който хладнокръвно реализира и изведе своя тим напред в резултата.

След попадението гостите поеха нещата в свои ръце и спокойно разиграваха в централната част на терена.

Малко след почивката Алешандре Пато имаше възможност да удвои преднината на „росонерите”, но след  удара му с глава топката срещна страничната греда.

В следващите няколко минути домакините пропуснаха да изравнят резултата, след като Абиати спаси последователно удари на Лука Цигарини и Карлос Кармона, а Джерман Денис на свой ред уцели греда след удар с глава.

В крайна сметка в 82-ата минута Кевин-Принц Боатенг сложи точки на спора с гол от десетина метра след асистенция на Ибрахимович.

По този начин отборът на Милан събира актив от 37 точки и се връща на върха в класирането, където допреди няколко часа бе тимът на Удинезе, победил по-рано през деня Чезена с 4:1. Аталанта пък остава на 13-а позиция с 20 пункта.

В друга среща от италианското първенство тимът на Болоня се наложи над гостуващия Катаня с 2:0.

Попаденията за домакините бяха дело на  Николо Черубин в 50-ата минута и Марко ди Вайо в продължението на срещата.

Отборът на Катаня пък доигра двубоя с човек по-малко след като в 78-ата минута Марко Биагианти напусна терена с втори жълт картон.

Така отборът на Болоня остава на 17-о място с 18 точки, докато Катаня е осми с 22.