2. - Италия
  3. Милан победи Ал Сад в контрола с 2:1

Милан победи Ал Сад в контрола с 2:1

Отборът на Милан успя да прекъсне лошата си серия, макар и с победа в контролна среща над катарския Ал Сад с 2:1. В този мач старши треньорът на „росонерите” Карло Анчелоти даде шанс на някои от футболистите, които по-рядко намират място в групата на тима.

В игра се появиха младите Фелипе Матиони и Табаре Вюдес, а Матиас Кардасио започна като титуляр. Цял мач в защитния вал на Милан изкара бразилецът Тиаго Силва, който няма картотека заради изпълнената квота на „росонерите” за футболисти извън европейския съюз.

Милан поведе с гол на намиращия се в страхотна форма Алешандре Пато в 27-та минута. Емерсон изведе в коридор Шевченко, украинецът пусна пас към Пато, който отблизо прати топката в опразнената врата. Малко след това обаче домакините от Ал Сад върнаха попадението. Защитата на Милан се опита да направи изкуствена засада след изпълнение на фаул, но Гохам остана непокрит и от малкото наказателно поле пусна топката покрай вратаря Абиати за 1:1. В ответната атака обаче в 37-та минута Милан отново си върна преднината. Изненадващо победното попадение за Милан бе дело на бранителя Лука Антонини, който пое топката в наказателното поле и с левия крак преодоля вратаря на домакините за крайното 2:1.

Срещата бе и бенефис за капитана на Ал Сад Джехал, който бе заменен още през първата част под бурните аплодисменти на публиката. Джехал получи редица награди от Шейховете, включително и златен ятаган дълъг около метър и половина. Вече бившият капитан на катарския клуб дори си направи снимка с бразилските звезди на Милан Кака и Роналдиньо, които така и не се появиха в игра, за съжаление на многобройните фенове дошли на стадиона.